Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zbliża się Świt Robotów!

CDP.pl – właściciel platformy e-commerce oraz jeden z największych w Polsce wydawców i dystrybutorów gier, od niedawna zajmujący się również publikacją audiobooków – wydał pierwszą w swojej historii książkę. „Świt robotów" Martina Forda do polskich księgarni trafi dzisiaj 28.09, zaś oficjalna premiera z udziałem autora odbędzie się 30.09 podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

„Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?" biznesowa książka 2015 roku według magazynu Forbes, bestseller New York Timesa, jedna z 12 najważniejszych książek popularnonaukowych w 2015 roku według NBCNEWS.COM – to tylko niektóre tytuły, które udało się zdobyć „Świtowi Robotów" od momentu światowej premiery. Książka Martina Forda zyskała globalne uznanie jako wyjątkowe połączenie tematyki popularnonaukowej i biznesowej. Autor snuje w niej rozważania na temat rozwoju robotyzacji w strukturze zatrudnienia oraz przygląda się procesowi automatyzacji i stopniowemu wypieraniu pracowników z ich dotychczasowych stanowisk. Przedstawione w książce teorie, dotyczące praktycznie każdego zawodu, działu przemysłu i regionu świata, zostały wsparte solidnymi argumentami oraz wiedzą autora z zakresu biznesu i gospodarki.

Książka Forda to jednak nie tylko pozycja obowiązkowa dla biznesmenów

Autor niemal na każdej stronie udowadnia, że podtytuł „Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?" dotyczy nas wszystkich. Według Martina Forda każda praca, która wpisuje się w paradygmat zer i jedynek, prawdy i fałszu, zasad, schematów i twardych wytycznych, może zostać nam odebrana. Co więcej, Martin Ford zastanawia się, czy nadal potrzeba będzie ludzkiej myśli i refleksji, aby skomponować utwór muzyczny lub napisać artykuł...
 
Martin Ford gościem EFNI

O przyszłości gospodarki w dobie rozwijającej się robotyki z autorem "Świtu robotów" będzie można porozmawiać osobiście podczas tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Spotkanie na temat książki odbędzie się w piątek 30.09 o godzinie 8:30 w Centrum Konferencyjnym Sheraton. Rozmowę poprowadzi Anita Błaszczak, redaktor "Rzeczpospolitej". Martin Ford będzie również jednym z panelistów podczas czwartkowej sesji plenarnej "Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki".

Jeśli jesteś ciekaw, jaka przyszłość czeka Twój zawód, sięgnij po „Świt robotów. Czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?" i przygotuj się na nadchodzące zmiany! Książka będzie dostępna w Empiku i innych księgarniach od 28 września 2016 roku, czyli już dziś można zamawiać ją w cdp.pl: https://cdp.pl/swit-robotow-ksiazka.html.Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki i mediów. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 28-30 września w Sopocie, a jej hasło przewodnie to „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

dodano: 2016-09-28 07:51:12