Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zbliża się VII Europejski Kongres MSP w Katowicach

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (18-20 października 2017 r.). O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych.

Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu (18-20 października 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach) zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Sześć ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

– Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed Kongresem – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach będąca organizatorem VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw serdecznie zaprasza na warsztaty oraz konsultacje konsularne prowadzone przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Podczas interaktywnych warsztatów eksperci MSZ przedstawią: Australię i Nową Zelandię, Indie oraz USA. Konsultacje konsularne są odpowiedzią na pytania i sugestie przedsiębiorców związane z przyznawaniem wiz kontrahentom i pracownikom spoza UE.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program znajduje się na stronie Kongresu. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Odbędzie się 18-20 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Aktualności śledzić można także na fanpage-u Kongresu.


Źródło: Kongres MSP


dodano: 2017-10-12 07:43:49