Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zmiany w indeksach giełdowych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie w wyniku przeprowadzonych analiz i konsultacji wprowadza nowe zasady publikacji subindeksów sektorowych oraz zmienia zasady kwalifikacji spółek do indeksu WIGdiv. Od 1 października br. GPW będzie publikować subindeksy sektorowe w trybie ciągłym - co 60 sekund, a od 16 grudnia br. zmianie ulegnie kwalifikacja spółek do indeksu dywidendowego.

Obecnie Giełda oblicza 11 subindeksów sektorowych, które publikowane są trzy razy w ciągu dnia: o 11:15 (po pierwszym fixingu), o 15:15 (po drugim fixingu) i po zakończeniu sesji. Po zmianach subindeksy sektorowe będą publikowane w trybie ciągłym, w minutowych odstępach, od momentu rozpoczęcia sesji do jej zakończenia.


Indeks WIGdiv obejmuje obecnie 30 spółek z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80 charakteryzujących się najwyższą stopą dywidendy w ostatnim roku, które w okresie ostatnich 5 lat co najmniej trzy razy wypłaciły dywidendę. Po zmianach, indeks będzie obejmował wszystkie spółki z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80, które w ostatnich 5 lat regularnie wypłacały dywidendę.

Subindeksy sektorowe będą publikowane w trybie ciągłym począwszy od 1 października br.

Nowe zasady kwalifikacji spółek do indeksu WIGdiv zostaną zastosowane podczas rewizji rocznej indeksu, która będzie miała miejsce po sesji 16 grudnia br.

Źródło: GPW


dodano: 2016-08-16 07:49:26