Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zmieniamy Polski Przemysł

Dzisiaj w czwartek, 25 stycznia, o godz. 9 w Warszawie rozpoczęło się XVIII Forum Zmieniamy Polski Przemysł, organizowane przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL. Sesja inauguracyjna poświęcona jest scenariuszom rozwoju polskiej gospodarki w perspektywie roku 2040. Jak co roku, wręczone zostaną także wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł”, które podsumują rolę laureatów w trakcie minionych dwóch dekad.

Tematyka pozostałych debat tegorocznej edycji Forum ZPP obejmuje energetykę (rynek mocy oraz plany dotyczące inwestycji i modernizacji), budownictwo, przemysł obronny, a także polskie realia IV rewolucji przemysłowej oraz ekspansję polskich przedsiębiorstw na zagraniczne rynki.

Forum to jedna z najważniejszych i najdłużej organizowanych debat o stanie, przemianach i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki, odbywa się w roku 20-lecia obecności na rynku wydawniczym Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł.

Od początku istnienia Forum organizatorzy zawsze dbali o aktualną, ważną dla polskiej gospodarki tematykę i wysoki poziom merytoryczny prowadzonych debat. Nie inaczej jest w tym roku, w którym sesja inauguracyjna wybiegnie w przyszłość. Uczestnicy debaty „Polska gospodarka 2040. Scenariusze rozwoju w perspektywie 20-lecia” postarają się znaleźć odpowiedzi na pytania jakie są najbardziej prawdopodobne i perspektywiczne drogi rozwoju polskiej gospodarki, na jakie nowe źródła konkurencyjności możemy liczyć, czy powinniśmy wreszcie podążać śladem światowych liderów w obszarze nowych technologii, czy też raczej szukać węższej, ale własnej ścieżki rozwoju.

Jak co roku Forum Zmieniamy Polski Przemysł zaszczyci swoją obecnością grono znamienitych gości, w tym prezesi i członkowie zarządów czołowych przedsiębiorstw głównych branż przemysłu, szefowie instytucji ważnych z punktu widzenia gospodarki, przedstawiciele rządu i jego agend oraz parlamentu, niezależni eksperci.


Źródło: wnp.pl - Piotr Apanowicz. Relacje na bieżąco w portalu wnp.pl.


dodano: 2018-01-25 09:10:48