Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Podlascy Promotorzy Polski

W Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała 4 laureatów tytułem Promotora Polski. Nagrody za 2019 rok  zostały wręczone podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.– Jak wielu z Państwa wiadomo, „Teraz Polska” to nie tylko konkurs wyróżniający najlepsze produkty i usługi. To również realizowany od 2017 r. projekt Promotor Polski. W jego ramach honorujemy osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska – mówił Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Fundacja chce nagradzać ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę – dodaje Czernek.

Pierwsze wyróżnienie Promotor Polski zostało przyznane Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej Hajnówka w uznaniu dla dokonań na rzecz jedności poprzez propagowanie różnorodności, a statuetkę odebrał Mikołaj Buszko, pomysłodawca i organizator tego wydarzenia.

Następna statuetka Promotor Polski trafiła do Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej, prezes firmy Suempol –europejskiego potentata w produkcji łososia wędzonego. W imieniu laureatki nagrodę odebrał Arkadiusz Jaworowski, wiceprezes firmy Suempol Sp. z o.o.

Tytuł Promotora Polski odebrał również prof. Wojciech Maksymowicz. Profesor otrzymał wyróżnienie za dokonania dla Kliniki Budzik dla Dorosłych, która powstała przy Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Wreszcie nagroda Promotor Polski trafiła do Katarzyny Bondy. Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce, która urodziła się w Białymstoku i wychowała w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie
.

Źródło: Fundacja Teraz Polska. Fot. Marek Misiurewicz


dodano: 2019-10-07 06:41:27