Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia

Strona :
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
   ...  
343
dodano: 2016-05-13
TECHNOLOGIE
Stało się faktem, że e-commerce stał się jednym z istotniejszych elementów napędzających gospodarki krajów UE. Z każdym rokiem coraz więcej firm i konsumentów wykorzystuje Internet do nabywania dóbr. Stanowi to naturalną ewolucję integracji europejskiej oraz wolnego rynku szukającego sposobów minimalizacji wszelkich barier i ograniczeń w handlu. Jest to także ogromna szansa dla polskich spółek do wyraźnego zaznaczenia swojej obecności w skali globalnej. Dlatego też, aby efektywnie konkurować na rynkach zagranicznych należy wpierw poznać ich charakterystyki i podstawowe fakty z nimi się wiążące – co czyni Dagmara Kruszewska, Country Manager w SOFORT GmbH.

dodano: 2016-05-13
MARKETING
eRecruiter, internetowa platforma do zarzadzania rekrutacjami, rozpoczęła proces zmiany identyfikacji wizualnej. Wyrazista czerwień została zastąpiona świeżymi odcieniami niebieskiego i granatowego, natomiast logo przybrało kształt dwóch kropek – symbolizujących osoby zaangażowane w proces rekrutacyjny. Nowa szata graficzna ma podkreślać wizerunek eRecruiter jako przyjaznego systemu wspierającego codzienne rekrutacje.
dodano: 2016-05-13
FINANSE
Sytuacja związana z polskim ratingiem jest dominującym tematem na rynku finansowym. Od czasu styczniowej redukcji wiarygodności kredytowej Polski przez Standard i Poors, rynek spekuluje na temat podobnych kroków kolejnych agencji. Dzisiaj, w piątek, poznamy decyzję agencji Moodys. Czy cięcie ratingu jest rzeczywiście przesądzone i jaki będzie miało wpływ na złotego? Wyjaśnia Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.
dodano: 2016-05-13
FINANSE
Dla jednej piątej Polaków porozumienie się w sprawach finansowych stanowi istotny problem.  Być może właśnie z tego powodu 1/3 osób zdarzyło się ukrywać wydatki przed partnerem, a 12 proc.  zaciągnęło zobowiązanie finansowe bez wiedzy drugiej połówki – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej. Instytut badawczy spytał o kwestie finansów osoby pozostające  w stałych formalnych i nieformalnych związkach. 64 proc. ankietowanych ma z partnerem wspólny budżet, pozostali dzielą się wydatkami.
dodano: 2016-05-13
HANDEL
Ubiegły rok był kolejnym udanym okresem dla polskich eksporterów. Według danych GUS za 2015 r., wartość sprzedaży za granicę wzrosła o 7,8 proc. Nasze największe hity eksportowe ubiegłego roku mogą jednak zaskakiwać. No bo to wózki dziecięce, zabawki i gry. Statystyki dotyczące wymiany handlowej z innymi krajami omawia Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.
dodano: 2016-05-12
LUDZIE I FIRMY
– Z jednej strony można powiedzieć, że nie jest łatwo, bo czytelnictwo spada, ale z drugiej strony branża ostatnio bardzo dużo zainwestowała, mówi się o kilkuset milionach euro – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Waldemar Lipka, prezes spółki Kompap. – Mówię o druku dziełowym, który jest naszą domeną. Na podstawie wyników, jakie uzyskujemy, można powiedzieć, że jest dobrze, aczkolwiek jest to rynek bardzo trudny i trzeba ciężko pracować.
dodano: 2016-05-12
POLITYKA GOSPODARCZA
Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – „INNOSBZ”, którego celem jest wsparcie innowacyjnych rozwiązań w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). W pierwszej edycji tego konkursu, będącego częścią Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R”, przedsiębiorcy mają szansę na dofinansowanie prac badawczych nad cywilnymi, bezzałogowymi statkami i platformami oraz związanymi z nimi technologiami. Wnioskodawcy powalczą o łączną pulę 50 mln zł.
dodano: 2016-05-12
REKLAMA
Trwa magazynowa kampania marki promująca nowy produkt z portfolio Orkla Health, Litozin Kolagen. Akcja obejmuje aktywności w prasie. Zakupem i planowaniem mediów podczas kampanii zajął się dom mediowy UM, a kreację przygotował Gohyper. W nowej kampanii marki Litozin komunikowany jest relaunch marki oraz preparat Litozin Kolagen, nowość na rynku preparatów wspomagających funkcjonowanie stawów.
dodano: 2016-05-11
HANDEL
– Prognozujemy, że e-handel w tym roku wzrośnie o 15 proc. i osiągnie wartość 35 mld zł. Trend wzrostowy jest wciąż bardzo wyraźny. Coraz więcej ludzi kupuje w internecie, co wiąże się z tym, że zaczynają ufać e-sklepom – mówi agencji Newseria Biznes Marek Kemnitz, starszy menadżer sprzedaży w Sociomantic Labs. Tym samym konsumenci mogą oczekiwać nowych form bardziej spersonalizowanej reklamy, poprawy funkcjonalności stron e-sklepów oraz udogodnień w płatnościach i dostawach.
dodano: 2016-05-11
LUDZIE I FIRMY
Masz 20 lat? Stawiaj na swoją indywidualność. Trzydzieści? Ryzykuj. Pięćdziesiąt? Nie przestawaj się uczyć. Wiele podpowiedzi, dotyczących układania kariery zawodowej ma walor uniwersalny. Ale są i takie, których nie sposób zastosować na każdym jej szczeblu. Na co warto zwrócić uwagę na różnych etapach życia? Oto nasz przewodnik.