Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Strona :
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
   ...  
301
dodano: 2018-09-21
TELEINFORMATYKA
Specjaliści podkreślą, że urządzenia wchodzące w skład internetu rzeczy mają  stosunkowo słabe zabezpieczenia. Hakerzy, włamując się do najprostszych urządzeń podłączonych do sieci, mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do domowej sieci. W Internecie istnieją wyszukiwarki, które pozwalają uzyskać IP urządzeń aktualnie podłączonych do Internetu, a stąd już tylko krok do przejęcia całej domowej sieci. Znane są przypadki włamań do sieci np. poprzez ekspres do kawy. Najlepszym zabezpieczeniem jest odizolowanie inteligentnych urządzeń od internetu – mówi Andrzej Nowodworski, architekt bezpieczeństwa i współwłaściciel Immunity Systems.
dodano: 2018-09-21
GOSPODARKA
Tegoroczna, jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która rozpocznie się 12 listopada, odbywać się będzie pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości". Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe na świecie, organizowane w 170 krajach, wydarzenie promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
dodano: 2018-09-21
GOSPODARKA
Dzisiaj kończy się II Europejski Tydzień Innowacji zainaugurowany II Debatą Miast i Regionów Partnerskich Województwa Lubelskiego. Dyskusja dotyczyła m.in. potencjału ekonomicznego i społecznego współpracy międzyregionalnej oraz aktualnych trendów gospodarczych, głównie w zakresie innowacji. Debatę zwieńczyło podpisanie Umowy o współpracy pomiędzy Województwem Lubelskim a Tarnopolską Obwodową Administracją Państwową oraz Tarnopolską Radą Obwodową (Ukraina).
dodano: 2018-09-21
MARKETING
Wychodząc naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniu 25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje PAIH EXPO 2018 – Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Krystalizująca się sieć Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
dodano: 2018-09-21
MARKETING
Rusza Program Partnerski dla firm, które chcą w szczególny sposób zaistnieć podczas EXPO 2020 w Dubaju. Program stwarza krajowym przedsiębiorcom – niezależnie od skali ich działalności – jedyną w swoim rodzaju możliwość promocji, wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej i współtworzenia polskiej prezentacji podczas najbardziej prestiżowego wydarzenia promocyjno-gospodarczego na świecie.
dodano: 2018-09-21
GOSPODARKA
Piotr Zieliński, dyrektor analiz i ryzyka Aforti Finance

Hossa w krajowej gospodarce nie uchroniła przedsiębiorców przed zatorami płatniczymi, przyczyniającymi się tym samym do braku kontroli nad płynnością finansową. Z danych rynkowych Aforti Finance – firmy świadczącej usługi pożyczkowe dla sektora MSP – jasno wynika, że większość rodzimych przedsiębiorców sięgało w II kwartale 2018 roku po zewnętrzne finansowanie nie po to, by inwestować, a zapewnić swobodny przepływ środków, umożliwiający realizację bieżących zleceń. 
dodano: 2018-09-21
TELEINFORMATYKA
Firmowa strona www powinna mieć wersję na urządzenia mobilne, pozwalać właścicielowi na edytowanie treści i zawierać formularz kontaktowy – wynika z analizy serwisu Oferteo.pl. Co ciekawe, w odróżnieniu od wyników poprzednich edycji badania, przedsiębiorcy częściej zlecają wykonawcom przebudowę już istniejącej strony niż zaprojektowanie od początku całkowicie nowej.
dodano: 2018-09-20
GOSPODARKA
– Liczba ubezpieczonych objętych ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym, niebędących obywatelami Polski, wynosi aktualnie 558 tys. – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Dominującą grupą są obywatele ukraińscy – ponad 418 tys. W tej liczbie mamy Ukraińców zatrudnionych na podstawie umowy o pracę – 216 tys., ok. 4 tys. prowadzi działalność gospodarczą, a zlecenia i inne tytuły dotyczą 198 tys. osób.
dodano: 2018-09-20
MARKETING
24 września 2018 r. w siedzibie London Stock Exchange obędzie się ceremonia „Market Open” z okazji awansu Polski do grona rynków rozwiniętych w ramach klasyfikacji FTSE Russell. Awans jest okazją do nagłośnienia sukcesu polskiej gospodarki oraz przypomnienia postępów polskiego rynku kapitałowego, które zaowocowały zmianą statusu w klasyfikacji FTSE Russell.
dodano: 2018-09-20
POLSKA UE
– W Małopolsce nie jest zagrożone ani jedno euro z regionalnego programu. Wszystkie środki są wykorzystywane zgodnie z planem i ze świetnymi efektami. Zdążymy na czas z rozdysponowaniem i rozliczeniem wszystkich dotacji – podkreślali w środę marszałek Jacek Krupa i wicemarszałek Stanisław Sorys. Małopolska realizuje obecnie drugi największy w kraju regionalny program operacyjny. Do 2023 roku do wydania ma w sumie aż 3 miliardy euro.