Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Strona :
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
   ...  
293
dodano: 2019-03-19
MARKETING
SMS-y w biznesie to nie tylko wysyłka ofert handlowych. Klasyczny SMS dla przedsiębiorstwa może zdziałać zdecydowanie więcej, np. usprawnić komunikację wewnętrzną czy wspierać dział HR w przeprowadzanych procesach rekrutacji. Jak korzystać z jego możliwości, by wykorzystać maksimum możliwości? Sprawdźmy.

dodano: 2019-03-19
HANDEL
Sprzedaż nowych samochodów osobowych w lutym okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca od 10 lat – z polskich salonów wyjechało ponad 43,5 tys. pojazdów, czyli 3,9% więcej niż rok wcześniej. Rezultat ten jest w dużej mierze zasługą poziomu rejestracji aut premium, które wbrew obawom, zanotowały wzrost o 18,2% r/r – wynika z najnowszych danych ACEA. Eksperci Exact Systems zwracają także uwagę na dysonans wyników sprzedażowych na 5 głównych rynkach w UE. Niemcy, Francja i Wielka Brytania w lutym zanotowały wzrosty, natomiast Włochy i Hiszpania już 6. miesiąc pozostają na minusie.
dodano: 2019-03-18
ZARZĄDZANIE
Efektywny dialog, umiejętność współpracy i mądrze pojęte przywództwo to umiejętności miękkie, które wkrótce będą przesądzać zarówno o sukcesie zawodowym, jak i biznesowym – wynika z najnowszego raportu Orange Polska „Mądre zarządzanie”. Eksperci wskazują, że kompetencje te mocno zyskują na znaczeniu, zwłaszcza w kontekście postępujących zmian technologicznych. Do nowych realiów muszą się dostosować zarówno pracownicy, jak i całe organizacje.
dodano: 2019-03-18
POLITYKA GOSPODARCZA
Od 13 marca 2019 r. osoby prawne (działające poza sektorem finansowym) mogą sporządzać sprawozdania finansowe za pomocą aplikacji e-Sprawozdania Finansowe. Sprawozdania te należy podpisać bezpłatnym podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym, a następnie wysłać korzystając z systemu eKRS (dotyczy tylko podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS– w tym organizacji, fundacji, kół gospodyń wiejskich, OSP – które prowadzą działalność gospodarczą) lub przekazać do właściwego naczelnika urzędu skarbowego z wykorzystaniem ePUAP lub informatycznych nośników danych (dotyczy podmiotów nie wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS). W Ministerstwie Finansów (MF) trwają również prace nad wydłużeniem terminu złożenia CIT-8 za 2018 r. dla niektórych podatników do 31 października 2019 r.
dodano: 2019-03-18
TECHNOLOGIE
Firma POLYGEN Sp. z o.o. ze swoimi kolumnami matrycowymi Micro Pillar Array Column µPAC zdobyła w tym roku Grand Prix Prezesa PAN. To wyróżnienie przyznawane za innowacyjność produktów i usług związanych z rynkiem medycznym i laboratoryjnym w ramach targów EuroLab. Nagrodzony produkt to nowość na rynku chromatografii, czyli techniki służącej do rozdzielania i analizy składu mieszanin związków chemicznych. 
dodano: 2019-03-18
FINANSE
Od 1 lipca 2018 r. w Polsce funkcjonuje mechanizm podzielonej płatności (MPP), czyli split payment. Jak dotąd istnieje dobrowolność stosowania go przez nabywcę – osobę płacącą, która może, ale nie musi z niego skorzystać. Jednak w wybranych branżach split payment jeszcze w tym roku może być obowiązkowy. O które branże chodzi i jaki jest przybliżony termin wprowadzenia tych zmian w życie?

Komentarz Anety Sochy-Jaworskiej, ekspertki podatkowo-kadrowej w firmie inFakt
dodano: 2019-03-18
ROLNICTWO
Hodowcy bydła mlecznego z województwa lubelskiego należą do ścisłej czołówki w Polsce. Ich sukcesy były przesłaniem i przyczyną zorganizowania „I Lubelskich Laurów Mlecznych”, które miały miejsce 13 marca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Wydarzenie przygotowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka pod patronatem Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego.
dodano: 2019-03-18
POLITYKA GOSPODARCZA
Świetny program wspierania rodzin, niezwykle długi okres szybkiego wzrostu PKB, zdywersyfikowana gospodarka i rekordowo niskie bezrobocie. To obraz Brazylii sprzed kilku lat. Teraz natomiast, po największej w historii recesji, przyszedł czas wyrzeczeń, czyli podwyższenia wieku emerytalnego i masowej prywatyzacji. Co poszło nie tak w największym kraju Ameryki Łacińskiej? – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
dodano: 2019-03-15
MARKETING
Światowej sławy ekspert w dziedzinie strategii organizacji i konkurencji, najczęściej cytowany ekonomista Michael E. Porter z Harvard Business School będzie gościem specjalnym Golden Marketing Conference. Z tej okazji na portalu YouTube pojawiła się zapowiedź wydarzenia w wykonaniu  twórcy „5 sił Portera”. Golden Marketing Conference, której organizatorem jest Grupa MTP, odbędzie się w dniach 19-20 marca w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
dodano: 2019-03-15
POLITYKA GOSPODARCZA
Projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów znajduje się w konsultacjach społecznych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem Emerytura+ ma zostać wypłacona w maju 2019 roku. Kto otrzyma świadczenie, ile będzie ono wynosiło i czy trzeba składać wnioski o jego przyznanie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania.