Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Strona :
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
   ...  
447
dodano: 2020-08-07
TECHNOLOGIE
W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma zamierza do końca 2021 roku zamontować panele PV we wszystkich swoich lokalizacjach w całym kraju.

dodano: 2020-08-07
TECHNOLOGIE
Podkarpackie Centrum Innowacji tworzy regionalną sieć laboratoriów. Już ponad 50 laboratoriów dołączyło do projektu. To ambitne wyzwanie, w którym doświadczenia i wiedza naukowców wsparte aparaturą laboratoriów pozwolą na analizę materiałów, prototypów i wyrobów podkarpackich firm.
dodano: 2020-08-07
GOSPODARKA
Jak duża jest skala problemu powodzi w Polsce? Skąd biorą się powodzie w miastach? Czy liczba powodzi błyskawicznych rośnie? Czy gwałtowne ulewy, z którymi mamy ostatnio do czynienia wpływają na problem suszy w kraju? Na ile sytuacja związana z zagrożeniem suszą jest poważna? Oraz w nawiązaniu do wysokich cen owoców i warzyw: czy w związku ze zmianami klimatu okres wegetacyjny nie powinien się wydłużyć, a ceny owoców i warzyw maleć? Na te i inne, najczęściej zadawane pytania w kontekście prognoz pogody na lato a zmian klimatu odpowiedzi udziela dr inż. Krystian Szczepański, Dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego.
dodano: 2020-08-07
GOSPODARKA
Od stycznia do czerwca br. dla Ukraińców chcących podjąć pracę w Polsce przyznano ponad 270 tys. wiz. Rok temu w tym samym czasie ta liczba była niemal dwukrotnie większa – wynika z danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na które powołuje się Ukrainian National News Agency. Taki spadek to konsekwencja epidemii koronawirusa oraz utrudnień w ruchu granicznym i pracy urzędów. Eksperci Personnel Service wskazują jednak, że mniej wydanych wiz nie oznacza, że w Polsce jest o połowę mniej kadry ze Wschodu. Zapisy tarczy antykryzysowej o przedłużeniu prawa pobytu na cały czas obowiązywania stanu epidemicznego i 30 dni po jego zakończeniu powodują, że spora część Ukraińców po prostu z Polski nie wyjechała.
dodano: 2020-08-07
NAUKA
Santander Universidades i Fundacja Santander wystartowały z projektem edukacyjnym „Start w studia z Santander” dla tegorocznych maturzystów. Projekt ma wspierać młodych ludzi w wyborze właściwej uczelni i odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości. W tym celu został m.in. opracowany przewodnik, zawierający wskazówki dla absolwentów szkół średnich i materiały promocyjne od uczelni współpracujących z Santander Universidades w Polsce.
dodano: 2020-08-07
TELEINFORMATYKA
Dwaj najwięksi globalni gracze na rynku IT – Microsoft i Google już niedługo zrewolucjonizują polski rynek cyfryzacji. Założona przez Billa Gatesa firma ogłosiła partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej. Na mocy współpracy amerykański gigant zainwestuje miliard złotych w rozwój chmury obliczeniowej i cyfryzację polskiego biznesu. Google chce natomiast przeznaczyć nawet 2 miliardy dolarów (ok. 8 mld złotych) na stworzenie w Polsce najnowocześniejszego centrum danych. 
dodano: 2020-08-07
USŁUGI
Epidemia koronawirusa ograniczyła działalność wielu firm w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), powodując problemy finansowe oraz konieczność tymczasowego przeniesienia części pracowników na pracę zdalną. Połowa najemców biur w regionie podjęła negocjacje z właścicielami nieruchomości, dotyczące przede wszystkim obniżek czynszów – wynika z raportu CBRE „CEE Occupier Survey”. Ich efekty okazały się satysfakcjonujące dla 17% najemców. W Polsce odsetek w pełni zadowolonych wyniósł 24%, co plasuje nas na pierwszym miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej. Częściowo usatysfakcjonowana jest prawie jedna trzecia najemców w naszym kraju, która wciąż oczekuje większej elastyczności. 
dodano: 2020-08-06
MARKETING
W czasie kryzysu komunikacja i PR okazały się dla firm bezcenne, dlatego ich rola będzie rosła. Mimo to pandemia SARS-CoV-2 odbiła się na branży. Co trzecią agencję dotknęły obniżki wynagrodzeń, a zwolnienia – 39 proc. Najdotkliwiej ucierpiały małe podmioty – prawie co piąta mała agencja zanotowała aż 50-proc. spadek przychodów. Jednak mimo przejściowych trudności branża patrzy w przyszłość z optymizmem. Aż 80 proc. agencji nie spodziewa się w tym roku utraty płynności finansowej, a 70 proc. prognozuje, że szybko podniesie się z kryzysu i w 2021 roku wróci na drogę rozwoju – mówi Adam Jarosz, prezes Związku Firm Public Relations w Polsce.
dodano: 2020-08-06
ZARZĄDZANIE
Globalna agencja ratingowa FTSE Russell włączyła akcje Grupy LOTOS do indeksu FTSE4Good we wrześniu 2018 roku. Kryteria oceny spółek-kandydatów do wejścia w skład tego indeksu są wypracowywane w trakcie konsultacji rynkowych, a następnie aprobowane przez niezależny zespół ekspertów, w skład którego wchodzą światowe organizacje pozarządowe (NGOs), jednostki rządowe, międzynarodowa społeczność inwestorska, firmy konsultingowe oraz przedstawiciele globalnego sektora przedsiębiorstw.
dodano: 2020-08-06
ZARZĄDZANIE
W zależności od tego, która z trzech części mózgu pracuje u nas najmocniej, w pracy przyświecają nam inne cele i w inny sposób dążymy do ich osiągnięcia. To tzw. teoria trzech kolorów mózgu, która może okazać się przydatna w procesach rekrutacji. Wiedza na temat działania mózgu pomoże w taki sposób skonstruować ogłoszenie o pracę, że aplikować na nie będą tylko osoby o poszukiwanym przez firmę profilu osobowości. Pozwoli także lepiej zbudować zespoły projektowe i zarządzać ich pracami. – Aby zdobyć tę wiedzę, można przejść szkolenie, ale można także obserwować siebie i swoje zachowania – mówi Anna Urbańska, psycholog biznesu ze Structogram Polska.