Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przyznano Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Miło nam poinformować, iż laureatami tegorocznych nagród im. Jana Wejcherta, przyznanych przez Polską Radę Biznesu, zostali: Tomasz Zaboklicki, Włodzimierz Strupiński i Jolanta Czernicka-Siwecka. Gratulujemy nagrodzonym, z tym większą satysfakcją, iż dwóch z nich, w marcu br., zostało - pod patronatem honorowym Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki - wyróżnionych Nagrodą Prestiżu RENOMA ROKU 2013.

Laureatem Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2013 w kategorii Wynalazca został dr inż Włodzimierz Strupiński z Zespołem za nową technologię wytwarzania grafenu, a Tomasz Zaboklicki z Pesy za lokomotywę Gama Marathon otrzymał nominację w kategorii Produkt.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznano w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i innowacja oraz Działalność społeczna. Zwycięzców wyłoniono spośród 9 nominowanych.

W kategorii Sukces nominowano: prof. Andrzeja Krzysztofa Koźmińskiego, byłego rektora Akademii Leona Koźmińskiego, Krzysztofa Pawińskiego, prezesa Grupy Maspex Wadowice oraz Tomasza Zaboklickiego, prezesa PESA Bydgoszcz.
Zwycięzcą został TOMASZ ZABOKLICKI, prezes PESA Bydgoszcz, firmy produkującej oraz remontującej nowoczesne pojazdy szynowe. Przyznanie nagrody argumentowano tym, że w ciągu 20 lat z pozycji szeregowego pracownika przeszedł drogę do funkcji prezesa i stanowiska dyrektora generalnego swojej firmy. W międzyczasie razem z kolegami z zarządu założył spółkę menedżerską, która odkupiła udziały swojego pracodawcy za kredyt udzielony pod zastaw prywatnego majątku. Tym samym uratował polską firmę o ponad 160-letniej tradycji od marginalizacji i likwidacji.

W kategorii Wizja i Innowacja nominowano: Jarosława Ptaszka, twórcę JMP Flowers, dr Włodzimierza Strupińskiego z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych i Rafała Tomasiaka, prezesa Zortrax.
Zwycięzcą nagrody został dr WŁODZIMIERZ STRUPIŃSKI z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych za opracowanie nowej metody produkcji grafenu. Kapituła argumentowała, przyznając nagrodę, iż jego odkrycie daje wielkie nadzieje na rewolucyjne produkty wytwarzane dzięki polskiej myśli technicznej. Na badania nad jego odkryciem Unia Europejska przeznaczy ponad miliard euro w ciągu najbliższych 10 lat.

Finalistami w kategorii Działalność społeczna zostali Ineza Skrzypiec-Sikorska, dyrektor Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria”, Dominika Madaj-Solberg, założycielka Fundacji „Spina” i Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji „Iskierka”.
Zwycięzcą została Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji „Iskierka” z Chorzowa. Od dwudziestu lat działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Służy pomocą jako pedagog, trener i animator zmian społecznych. Jolanta Czernicka-Siwecka jest pierwszą kobietą, której przyznano Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Zwycięzcy poza pamiątkową statuetką otrzymali po 100 tys. zł.

Celem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest promocja niezwykłych osiągnięć i sylwetek laureatów, a przez to dostarczanie motywacji i energii do działania przedsiębiorcom, aktywnym zawodowo Polakom i młodemu pokoleniu. Nagroda ma też na celu promocję przedsiębiorczości i pracy jako ważnych, istotnych aktywności w życiu człowieka - wartości samych w sobie.



dodano: 2014-05-16 09:09:42