Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rekordowe wyniki sprzedaży w 2017 roku

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA w całym 2017 roku zanotowała rekordową jak dotąd dla spółki, łączną składkę przypisaną brutto na poziomie 192 mln zł, czyli o blisko 45 mln zł więcej niż w dotychczas rekordowym roku 2011 i o 41% więcej niż w całym roku 2016. Rekordowy poziom składki zanotowano zarówno w ubezpieczeniach komercyjnych, jak i działalności gwarantowanej przez Skarb Państwa.

Składka przypisana brutto w ramach działalności komercyjnej wyniosła 56,9 mln zł – wzrost o 22% r/r i o 5,6 mln zł więcej w stosunku do dotychczas rekordowego roku 2014. Wzrost składki w stosunku do 2016 roku zanotowano zarówno w obszarze ubezpieczeń kredytu (15%), jak i gwarancji ubezpieczeniowych (53%).

Składka przypisana brutto w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa wyniosła ponad 135 mln zł czyli o 35,6 mln zł więcej niż w rekordowym dla KUKE roku 2011. Wzrost składki w stosunku do 2016 roku wyniósł 51%, w tym 67% wzrost w zakresie ubezpieczeń średnio- i długoterminowych, czyli ubezpieczeń eksportu dóbr i usług o charakterze inwestycyjnym.

– Naszą misją jest umożliwienie bezpiecznej ekspansji polskich przedsiębiorstw, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami – co patrząc na nasze rekordowe wyniki za cały 2017 rok – realizujemy na coraz szerszą skalę. Wsparcie dla polskich przedsiębiorstw jest realne, o czym świadczy fakt, że ubezpieczamy transakcje w 108 krajach na wszystkich kontynentach świata – nawet tam gdzie nie dociera konkurencja. Jesteśmy na całym świecie i wspieramy naszych Klientów kompleksowo. Rok 2018 to kolejne zmiany na lepsze, m.in. jeszcze większa koncentracja na Kliencie i dalsza optymalizacja działalności, której efekty z pewnością będą już wkrótce widoczne
 – mówi Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

Łączna wartość ubezpieczonych obrotów handlowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, wyniosła w 2017 roku 41 mld zł, czyli o 26% więcej niż w roku 2016.

– Nasza pomoc to nie tylko produkty ubezpieczeniowe i finansowe, ale także silne wsparcie merytoryczne na co dzień. Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego angażujemy się w szeroką działalność edukacyjną i jesteśmy obecni z Klientami na rynkach zagranicznych. Sprawdzamy wiarygodność płatniczą kontrahenta oraz zapewniamy windykację, ubezpieczamy transakcje i inwestycje w zakresie ryzyka handlowego i politycznego. Dodatkowo, jako jedyni oferujemy ubezpieczenia gwarantowane przez  Skarb Państwa co sprawia, że nasza opieka jest kompleksowa i daje Klientom przestrzeń do bezpiecznej ekspansji. Wpisujemy się tymi działaniami w realizację strategii wspierania ekspansji zagranicznej polskich firm, która dla KUKE, jako części Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, jest ważnym kierunkowskazem we współpracy z polskimi przedsiębiorstwami – dodaje Janusz Władyczak.


Źródło: KUKE


 

dodano: 2018-02-20 07:04:42