Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ruszył portal informacyjny Poland.pl

Szóstego maja zaczęła działać nowa odsłona portalu Poland.pl, który będzie dostarczał najnowsze informacje z Polski i o Polsce. Anglojęzyczny portal Poland.pl będzie informował o bieżącej sytuacji w kraju i obecności Polski na arenie międzynarodowej. Portal będzie publikował również  aktualności dotyczące wydarzeń kulturalnych czy osiągnięć naukowych Polaków.

– Uruchamiamy dziś nową wersję portalu Poland.pl, który będzie źródłem rzetelnych informacji na temat Polski. Będzie on wszystkim zainteresowanym naszym krajem, niezależnie od miejsca zamieszkania i kontynentu, dostarczał wiedzy o polityce  zagranicznej oraz sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce – mówi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. – Poprzez portal Poland.pl chcielibyśmy także promować międzynarodowe sukcesy Polaków w najróżniejszych dziedzinach – od biznesu po sztukę, pokazywać młodych, twórczych ludzi o innowacyjnych pomysłach – dodaje minister Waszczykowski.
 
Na Poland.pl zagraniczny odbiorca znajdzie też informacje na temat historii i dziedzictwa narodowego Polski. Portal będzie także źródłem informacji dla turystów. Znajdują się na nim m.in. opisy najciekawszych zabytków i wielu innych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić. Ministerstwo zaprasza do odwiedzania portalu na: www.poland.pl.


Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
 

dodano: 2016-05-09 08:01:55