Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Too Good To Go


Polska jest na piątym miejscu wśród krajów UE pod względem skali wyrzucania nadającej się do spożycia żywności. Co roku w koszach ląduje 9 mln ton jedzenia, podczas gdy liczba głodujących Polaków to ok. 2 mln. Ale problem jest globalny – na świecie w każdej sekundzie przepada 51 ton żywności. Dlatego też ONZ postawiła jako jeden z celów zrównoważonego rozwoju zmniejszenie marnotrawstwa o połowę do 2030 roku.
Jedną z  inicjatyw pomagającą walczyć z marnowaniem jedzenia jest platforma Good To Go to.

Klienci poprzez aplikację mogą zamawiać niesprzedane produkty w restauracjach lub w sklepach, mogą też zamówić paczki z żywnością, tzw. magiczne torby. Ceny są dużo niższe niż przy zakupie regularnych produktów. Restauracje biorące udział w programie namawiają też klientów do zabierania niedojedzonych posiłków na wynos. Dzięki temu już dziś każdej sekundy ponad 23 mln użytkowników ratuje jeden posiłek, co do tej pory przełożyło się na uratowanie przed zmarnowaniem emisji 112 tys. ton CO2.

W Polsce Too Good To Go od ponad roku wspiera polską branżę gastronomiczną, łącząc użytkowników aplikacji, z miejscami takimi jak: kawiarnie, cukiernie, restauracje, hotele czy sklepy, gdzie na koniec dnia zostaje niesprzedana żywność, która choć świeża, ze względu na przepisy musiałaby zostać wyrzucona. W Polsce aplikacja zyskała popularność wśród prawie pół miliona użytkowników i dostępna jest w kilkunastu polskich miastach, między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdyni, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie i Rzeszowie.

Misją Too Good To Go jest inspirowanie społeczeństwa i udostępnienie narzędzi do walki z marnowaniem jedzenia poprzez budowanie Ruchu Przeciw Marnowaniu Jedzenia, stworzonego, by wywrzeć wpływ na czterech płaszczyznach: Gospodarstw domowych, Przedsiębiorstw, Edukacji i Polityki.


Źródło: Ruch Przeciw Marnowaniu Jedzenia


dodano: 2021-03-08 07:40:11